4 powody, dla których praca na kanapie jest nie na miejscu

Wiele osób przekonało się do pracy w domu, o której być może wcześniej by nie pomyślało.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że nasze życie zawodowe uległo na razie zmianie. Jeśli jednak nigdy nie myślałeś o pracy w domu, a nagle zostaje to na Ciebie narzucone, może się okazać, że pracujesz w miejscu, które naprawdę nie nadaje się do pracy!

Wiele osób zakłada, że pracując w domu, można dosłownie usiąść w łóżku lub na kanapie i wykonać swoją pracę w całkowitym komforcie. To naprawdę nie jest prawda. Jeśli masz zamiar pracować z domu produktywności i komfortowo, trzeba mieć biuro w domu. To nie musi być ogromny, wszystko śpiewające- wszystko tańczące sprawa, ale to musi mieć wszystko niezbędne w nim, to musi być wygodne i to musi być wspierające. Twoja sofa jest wygodna, ale nie jest wspierająca!

Aby pokazać, dlaczego siedzenie na kanapie nie jest najlepszym wyborem podczas pracy w domu, poznajmy cztery bardzo solidne powody.

  1. Jesteś w złym nastawieniu - Kiedy siedzisz na sofie, myślisz o relaksie i telewizji, ponieważ to jest to, co zwykle robisz w tej przestrzeni. W związku z tym, nie będziesz w optymalnym nastawieniu do pracy.
  2. Sofanie jest wspierająca - Kiedy siedzisz przez długi czas, musisz mieć odpowiednie wsparcie dla swojego ciała. Krzesło do biura domowego zrobi to za Ciebie, ale sofa nie. Po krótkim czasie zauważysz ból dolnej części pleców, ból szyi, a także, że górna część pleców i ramiona są sztywne. Gdy będziesz to robić przez dłuższy czas, dyskomfort będzie się po prostu pogłębiał.
  3. Większe prawdopodobieństwo rozproszenia uwagi - Siedząc na kanapie, inni domownicy mogą po prostu założyć, że odpoczywasz lub surfujesz po Internecie, nawet jeśli powiesz im, że tak nie jest. Jest to bardzo rozpraszające, gdy próbujesz pracować, a obok Ciebie ktoś ogląda telewizję.
  4. Wpłynie to naTwoje życie domowe - Kiedy usiądziesz pod koniec dnia i spróbujesz się wyluzować, prawdopodobnie pomyślisz o pracy, ponieważ siedziałeś tam pracując wcześniej. W rezultacie ucierpi na tym twoja równowaga między życiem domowym a zawodowym.

Zapewnienie wsparcia dla ciała podczas pracy jest niezwykle ważne i dlatego kierownicy biur muszą skupić się na uzyskaniu odpowiednich mebli biurowych dla swoich pracowników. Kiedy pracujesz w domu, to Ty jesteś odpowiedzialny za znalezienie miejsca, które jest dla Ciebie wygodne i wspierające.

Jeśli zmagasz się z pracą w domu lub po prostu potrzebujesz małej porady, jak sprawić, by pracowało Ci się lepiej, sprawdź tę pełną wskazówek infografikę.

Źródło - https://altis.com.au/top-tips-for-working-from-home-amid-covid-19/

Nie ma wątpliwości, że praca w domu może być niezwykle produktywna i przyjemna, ale jeśli popełnisz najmniejszy błąd, może to sprawić, że wszystko stanie się trudniejsze i bardziej niewygodne. Unikaj siedzenia na kanapie z laptopem na kolanach, a zamiast tego zaprojektuj zabawne domowe biuro, które wprowadzi Cię w odpowiednie ramy pracy.

Zobacz również