5 sposobów, w jaki twoje biuro może szkodzić twojemu zdrowiu psychicznemu

Projekt Twojego biura jest ważniejszy niż mogłoby się wydawać.

Jasne, musisz, aby Twoje biuro wyglądało tak, że kiedy goście wchodzą do Twojej przestrzeni są natychmiast pod wrażeniem i chcą kontynuować robienie interesów z Tobą, ale co z efektami, które ma na swoich pracowników?

W końcu to oni spędzają godziny siedząc przy biurkach w tych czterech ścianach, więc z pewnością powinieneś zaprojektować biuro z myślą o nich?

Istnieje wiele do's i don'ts, jeśli chodzi o projektowanie biura, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak projekt biura może wpłynąć na zdrowie psychiczne Twoich pracowników?

Zbadajmy to w nieco bardziej szczegółowy sposób i spójrz na 5 sposobów biuro może być rzeczywiście szkodliwe dla własnego zdrowia psychicznego jako pracownika.

Niewygodne meble biurowe prowadzące do bólu fizycznego

Kiedy spędzasz każdy pojedynczy dzień siedząc na niewygodnym krześle biurowym to z pewnością doprowadzi cię do poczucia całkiem w dół. Jednak może to również objawiać się bólem fizycznym, ponieważ krzesło powoduje problemy mięśniowo-szkieletowe.

Sposób ustawienia stanowiska pracy w biurze może mieć wpływ na Twoje zdrowie psychiczne, ponieważ jeśli jest ono niewygodne, spowoduje dyskomfort fizyczny, który ostatecznie wpłynie na Twój nastrój. W tym przypadku należy zwrócić się w kierunku oceny ryzyka, aby zidentyfikować problemy i być może również ergonomiczne meble biurowe.

Złe rozmieszczenie mebli, prowadzące do stresu

Jeśli twoje biuro zawiera biurka, które są zbyt blisko siebie, jeśli drukarki są zbyt daleko, lub jednostki magazynowe biura są ciasno upchane i są trudne do użycia, to stanie się dość stresujące miejsce do pracy. Kiedy stres się przedłuża i zwiększa swoją intensywność, zwiększa ryzyko wystąpienia stanów lękowych i depresji.

Niewystarczająca ilość naturalnego światła i świeżego powietrza

Chociaż nie można wiele zrobić z biurem z małymi oknami, jeśli nie masz budżetu na stworzenie większych, istnieje ryzyko uszkodzenia zdrowia psychicznego, gdy pracownicy spędzają zbyt długo w przestrzeni, która nie ma wystarczającej ilości naturalnego światła i nie ma wystarczającej ilości świeżego powietrza. Oczywiście oznacza to, że musisz wychodzić na zewnątrz podczas przerw, a pracodawcy powinni do tego zachęcać.

Przygnębiający wystrój

Jeśli Twoje biuro jest urządzone w ciemnych i przygnębiających kolorach, zwłaszcza jeśli przestrzeń jest dość mała, zauważysz, że wpływa to na sposób, w jaki czują się ludzie w nim przebywający. Istnieje coś takiego jak "psychologia koloru" i oznacza to, że pewne kolory mają moc wpływania na nasze nastroje. W takim przypadku zwróć uwagę na kolory, które są znane jako podnoszące na duchu i kreatywne, takie jak błękity, zielenie, żółcie, itp. Możesz również dodać kilka roślin biurowych lub poszukać kolorowych dzieł sztuki tu i ówdzie.

Niewystarczająca ilość miejsc do spędzania czasu wolnego

Ważne jest, aby dać pracownikom miejsce, do którego mogą się udać, gdy potrzebują chwili wytchnienia. Może to pomóc na wiele różnych sposobów, ale z pewnością może pomóc w zmniejszeniu poziomu stresu i możliwości wystąpienia konfliktów biurowych. Posiadanie miejsca, gdzie można się wyciszyć i uspokoić przez pięć minut może mieć ogromny wpływ na samopoczucie, więc upewnij się, że masz miejsca, w których jest to możliwe. Jeśli jest to przestrzeń na zewnątrz, to jeszcze lepiej.

Przyglądanie się projektowi biura i wprowadzanie konkretnych zmian, o których wiesz, że mogą korzystnie wpłynąć na zdrowie psychiczne w miejscu pracy, jest istotną częścią układanki. Menedżerowie muszą być bardziej świadomi tego, jak słabe zdrowie psychiczne może być zaostrzone lub nawet spowodowane przez problemy w miejscu pracy, a każdy w biurze musi również zrozumieć i strącić piętno, które otacza warunki zdrowia psychicznego w ogóle.

Dokonując pozytywnych zmian w konfiguracji biura i tworząc bardziej wspierające i pozytywne środowisko, zdrowie psychiczne w miejscu pracy zostanie poprawione.