Włączenie natury do biura - ile to za dużo?

Włączenie natury do środowiska biurowego z pewnością może przynieść firmie wiele korzyści dla zdrowia i wydajności. Wprowadzanie elementów zewnętrznych, takich jak zielone ściany, określone schematy kolorystyczne, rośliny, elementy wodne i duża ilość naturalnego światła to jeden z najnowszych trendów w projektowaniu biur.

Nietrudno jest wprowadzić elementy natury do przestrzeni biurowej, a meble biurowe również mogą je odzwierciedlać, w zależności od materiałów, z których są wykonane. Na przykład stół konferencyjny z litego dębu jest wykonany z naturalnych materiałów, co jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów na wprowadzenie do wnętrza elementów zewnętrznych. Oczywiście, przesada nie jest najlepszym sposobem na wykorzystanie przestrzeni, ale kilka roślin tu i tam może po prostu wystarczyć w małym biurze.

Powodem, dla którego rośliny zwiększają produktywność i koncentrację, a także poprawiają ogólny stan zdrowia i obniżają poziom stresu, jest fakt, że ludzie mają naturalne pragnienie kontaktu z naturą. Kiedy to robimy, jesteśmy spokojniejsi, bardziej wyciszeni, a kiedy tak się czujemy, wszystko jest o wiele bardziej pozytywne! Niezależnie od tego, czy dodasz wolno stojące drzewa i rośliny, czy też postawisz małe rośliny na stylowych biurkach, wszystko to będzie bardzo korzystne dla biura i Twoich pracowników!

Jeśli starasz się nie przesadzić, ile to za dużo? To zależy od przestrzeni biurowej, ale jeśli masz więcej drzew niż biurek, prawdopodobnie nadszedł czas, aby to ograniczyć! W tym temacie bardzo dobrze sprawdza się subtelność, ale nie bój się dodać naturalnego elementu centralnego, np. żywej ściany lub nawet drzewa, aby nadać wnętrzu przyciągający wzrok wygląd.

Co sądzisz o projektowaniu biofilicznym?

Zobacz również