Wpływ krzesła biurowego na nasze zdrowie

Każdy wybierając meble biurowe stara się zwracać uwagę przede wszystkim na własną pracę oraz doskonały wygląd mebli. Ale tak naprawdę trzeba pamiętać o tym, że indywidualne potrzeby każdego użytkownika powinny tutaj być najważniejsze.

Nie można zapominać o tym, że mamy także indywidualne potrzeby. Meble musimy dopasować sobie do konkretnej przestrzeni, w której będą się one znajdować. Muszą charakteryzować się uniwersalnością, praktycznością i odpowiednią estetyką. Powinny być także komfortowe dla tej osoby, która będzie je użytkować. Takie istotne kryterium, które tutaj trzeba wspominać to oczywiście ergonomia. To na nią trzeba zwracać szczególnie swoja uwagę.

Naturalnie nie można zapominać o jakości wykonania czy świetnym wyglądzie, ale to jednak najważniejsze będzie to jak będzie czuł się na tych meblach nasz kręgosłup i na to trzeba zwracać swoją uwagę. Warto podkreślić, że źle dobrane krzesło będzie stawać się dla naszego zdrowia niebezpieczne. I to nieważne czy przy biurku spędzać będziemy kilka czy może kilkanaście godzin. Jeśli kręgosłup i mięśnie grzbietu są mocno obciążone przez dłuższy okres czasu to trzeba się liczyć, że będzie to prowadziło do bólów pleców, głowy a niekiedy także do bólów barków i karku .

ból kręgosłupa przez zły fotel Ból fizyczny to pierwszy problem, który będzie się pojawiał, ale dalej będzie również występować kłopot związany ze stałymi deformacjami kręgosłupa oraz poważnymi zmianami zwyrodnieniowymi w okolicach stawów. Może to również wpływać na naszą koncentrację. Jeśli tylko mamy taką możliwość powinniśmy szukać zawsze takiego modelu fotela, który w praktyce bardzo dobrze się sprawdzi.

Można wybrać takie propozycje, które mają szerokie możliwości regulacji, ponieważ jak się wydaje to zawsze będzie najważniejszą kwestią. W takim przypadku mamy bowiem możliwość dopasowania fotela i jego ustawienia do własnych oczekiwań, a więc powinien on naprawdę dobrze się sprawdzić w praktycznym wykorzystywaniu.

Zobacz również