Czy dni szkoleń biurowych są naprawdę warte swojej ceny?

Aby prowadzić firmę na wysokim poziomie, należy zadbać o to, by pracownicy mieli aktualne potrzeby szkoleniowe.
Oznacza to bycie na bieżąco z nowościami w branży i sprawdzanie kursów, które mogą być przydatne. Problem w tym, że takie szkolenia mogą być bardzo kosztowne!

Koszt nie powinien być przeszkodą w zapewnieniu pracownikom szkoleń, których potrzebują, ale jest wiele pytań, które należy sobie zadać, zanim zdecydujemy się na ostateczny wybór kursu i sposobu przeprowadzenia szkolenia.

Po pierwsze, czy kurs jest właściwy? Czy jego cena jest zawyżona i czy można go znaleźć taniej, nie tracąc przy tym na jakości?
Czy należy wysłać pracowników na szkolenie zewnętrzne, czy też zaprosić nauczyciela do biura i przeprowadzić szkolenie przy biurkach pracowników? Do tego typu szkoleń idealnie nadaje się strefa nauki, ponieważ sala konferencyjna nie jest najlepszym miejscem do prowadzenia szkoleń!

Strefę nauki można łatwo stworzyć, wykorzystując biurka w klasie lub akustyczne poduszki biurowe, które zapewniają wsparcie i mają wystarczająco dużo miejsca na komputery, a w razie potrzeby także wygodne krzesła biurowe.

Inną alternatywą jest wysłanie dwóch lub trzech pracowników na szkolenie i przekazanie im skróconej wersji po powrocie. Zależy to całkowicie od rodzaju szkolenia, jakie ma odbyć personel, ale jest to jeden ze sposobów na dostarczenie wiedzy za niższą cenę.

Co sądzisz o szkoleniach zewnętrznych i wewnętrznych?