- 27 maja 2016
Z jakiego materiału wybrać fotel biurowy?
- 20 maja 2016
Jak wybrać krzesło biurowe i fotel biurowy?
Najważniejsze pytania dotyczące fotela biurowego
Choć pytanie o koszt, z jakim należy się liczyć decydując się na zakup dobrego fotela biurowego pojawia się często, trudno jest udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi. Nie dzieje się tak jednak bez przyczyny, nie ma bowiem takiej ceny, od której zaczynają się fotele naprawdę solidne.
Okazuje się, że naprawdę wartościowy fotel biurowy można kupić już za 80 złotych podczas gdy rozwiązanie kosztujące 1000 złotych wcale nie musi spełniać naszych oczekiwań w tym zakresie. Nieco inaczej jest wówczas, gdy klienci są zainteresowani konsekwencjami wejścia w posiadanie niskiej jakości krzesła biurowego, wymienienie chorób, które mogą być konsekwencją takiego wyboru nie jest bowiem wcale trudnym zadaniem. Najczęstszymi problemami są bóle szyi, barków oraz kręgosłupa, niejednokrotnie pojawia się jednak opuchlizna na łydkach.
Jeśli niskiej jakości krzesło biurowe jest stosowane regularnie, jego konsekwencją mogą okazać się również poważne wady postawy, które będą dawały o sobie znać przez całe nasze życie. Wśród pytań dotyczących krzesła biurowego coraz większe znaczenie ma również to, które dotyczy ergonomii. Sam termin jest wykorzystywany coraz częściej, opisuje przy tym interdyscyplinarną dziedzinę nauk, która stara się dopasować nasze otoczenie do możliwości psychofizycznych, jakimi dysponujemy.
Ergonomia w środowisku pracy dba więc o to, aby nasze otoczenie było przyjazne dla naszego zdrowia, a jednocześnie zapewniało nam wysoki komfort. Jeśli mówimy o pracy biurowej i wynikających z jej zagrożeń, trudno nie zgodzić się z tym, że niskiej klasy fotel biurowy słusznie jest postrzegany jako jedno z najważniejszych wyzwań.
Praca w biurze często sprawia wrażenie łatwej i dość przyjemnej, gdy jednak musimy siedzieć na niezbyt wygodnym krześle, szybko tracimy zainteresowanie nią i trudniej jest się nam skoncentrować na powierzonych nam obowiązkach. Już po kilku miesiącach może się też okazać, że kręgosłup odmawia posłuszeństwa i to nawet w sytuacji, w której wcześniej nie wysyłał żadnych niepokojących sygnałów.
Top 3