Jak wybrać krzesło biurowe i fotel biurowy?

Obecnie chyba już nikogo nie będzie dziwić to, że mamy do wyboru różnorakie krzesła oraz fotele biurowe. Ten typ mebla ma swoją specyfikę i będzie się charakteryzować nieco innymi cechami niż meble do domu.

To ważne, ponieważ klient musi wiedzieć na co się zdecydować. Meble biurowe zmieniamy rzadko, ale krzesło jest wyjątkiem. Siedzimy na nim kilka a niekiedy kilkanaście godzin dziennie przez cały tydzień, dlatego będzie rzeczą oczywistą, że będzie się ono niszczyć. Odpowiedni fotel biurowy musi być wygodny, dawać nam komfort użytkowania, ale przede wszystkim powinien być dobry dla naszego zdrowia i naszego kręgosłupa. W takiej sytuacji można również oczekiwać, że będziemy mieli większą efektywność wykonywanej pracy. żaden pracownik, któremu jest niewygodnie bądź też odczuwa jakieś dolegliwości nie będzie wydajny.

Nie będzie można skupić się na pracy, ponieważ fizyczne samopoczucie będzie nam przeszkadzać. Dlatego warto zwracać uwagę na profil krzesła, siedzisko oraz oparcie. Siedzisko nie może być miękkie a oparcie powinno być tak regulowane, że będzie można dopasować je do własnych potrzeb. Regulowana wysokość krzesła daje nam możliwość pracy w komfortowych warunkach. Kupując biurko również warto zwracać uwagę na to, by mieć odpowiednio dopasowane do siebie blaty.

funkcje i parametry fotela biurowego Inne powinniśmy mieć rozwiązania, gdy pracujemy przy komputerze stacjonarnym a nieco inne przy laptopie. Trzeba brać pod uwagę również to jak wiele miejsca na nogi pod biurkiem oczekujemy. Warto sprawdzać jakie możliwości regulacji posada dany fotel. Powinien on mieć możliwość regulowania podłokietników, zagłówków i głębokości siedziska.

Nie każdy fotel ma takie funkcje. Ale niektóre z takich funkcji są bardzo ważne i dlatego trzeba brać je pod uwagę. Fotel nie jest do biura, ale musi być do osoby. Jeśli zastanawiamy się czy ergonomia czy estetyka to musimy wyraźnie podkreślić, ze przede wszystkim ergonomia, ponieważ komfort pracy i zdrowie są najważniejsze. Estetyka jest ważna, ale nie można e j stawiać ponad innymi elementami.

Zobacz również