Czy Twoja sala konferencyjna przynosi straty w biznesie?

Niezależnie od tego, czy używasz swojej sali konferencyjnej do obsługi klientów zewnętrznych i prowadzenia dyskusji na wysokim szczeblu, czy też do prowadzenia sesji burzy mózgów i spotkań zespołowych, jest to przestrzeń, która musi spełniać wiele wymagań.

Przywiązujemy tak dużą wagę do wyglądu recepcji (słusznie), ale jeśli klienci spędzają dużą część czasu w sali konferencyjnej, to właśnie ta przestrzeń ugruntuje ich opinię na temat tego, czy w przyszłości będą współpracować z firmą, czy też przejdą do jednej z firm konkurencyjnych. Postawienie na innowacyjne projekty sal konferencyjnych zapewni Ci przewagę.

Ponadto pracownicy, którzy spędzają czas w sali konferencyjnej w celu współpracy lub budowania zespołu, nie będą zainspirowani do przedstawiania nowych i ciekawych pomysłów, jeśli przestrzeń jest nudna i niewygodna.

Mówiąc prościej, Twoja sala konferencyjna może stracić Ci biznes na wiele różnych sposobów.

Odpowiedź? Zaprojektowanie przestrzeni, która spełnia następujące kryteria:

- Wygodne miejsce do siedzenia, np. krzesło biurowe z siatkowym oparciem, które umożliwia cyrkulację powietrza i zapewnia chłód gościom.
- Duży stół umożliwiający współpracę i wygodę, np. stół do biura z litego dębu z elementami natury, które dodają stylu
- Komfortowa temperatura, która nie jest ani gorąca, ani zimna
- Naturalne powietrze przez otwarte okno
- Dużo naturalnego światła, w miarę możliwości przez duże, niezasłonięte okno
- Plan siedzeń umożliwiający wszystkim oglądanie przodu sali, np. w przypadku prezentacji lub ekranu, bez konieczności obracania się w niewygodnej pozycji
- Plan, który umożliwia również dyskusję i wysłuchanie wszystkich uczestników
- jasny i przyjemny wystrój, który poprawia nastrój sali
- Poczęstunek w pobliżu, w miarę możliwości z chłodziarką w pomieszczeniu.
To są podstawowe elementy, które powinny znaleźć się w imponującej sali konferencyjnej, ale oczywiście są też dodatkowe elementy, które można wprowadzić. Zapoznaj się z poniższą infografiką, aby poznać kilka pomysłów, które możesz wykorzystać.

Źródło - https://smallbiztrends.com/2015/09/conference-room-design-ideas.html

Wiele z tych pomysłów jest w zasięgu większości firm, a ponadto można skupić się przede wszystkim na wygodzie. Doskonałym dodatkiem są skórzane krzesła do sal konferencyjnych, które dodają przestrzeni odrobinę luksusu.

Gdy goście zasiądą w sali konferencyjnej, będą pod wrażeniem drobnych akcentów, takich jak wygodne siedzenia, ale także ogólnego wrażenia. Wspomnieliśmy już, że nie trzeba się obracać, aby zobaczyć przedni ekran, co stanowi duży problem w wielu salach konferencyjnych. Wybór owalnego stołu do sali konferencyjnej to dobry sposób na obejście tego problemu i zapewnienie wszystkim możliwości wypowiedzenia się.

Wiele firm decyduje się na tematyczne sale konferencyjne, aby naprawdę przenieść doświadczenie spotkania na inny poziom. Zależy to od wielkości firmy, ponieważ sale tematyczne są zazwyczaj wieloosobowe, a nie tylko jednoosobowe. Można jednak zdecydować się na salę biofiliczną, nawiązującą do tematyki naturalnej, a także wykorzystującą czynniki łagodzące stres.

Rośliny i kolory typowo naturalne, np. brązy, beże, zielenie itp., doskonale poprawiają nastrój i pomagają wszystkim poczuć się bardziej wyluzowanym i podniesionym na duchu. Kolory te są również znane z tego, że wspomagają kreatywność, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku sesji burzy mózgów w sali konferencyjnej.

Mówiąc prościej, jeśli włożysz trochę czasu i wysiłku w stworzenie idealnej sali konferencyjnej, zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, aby zapewnić sobie dostęp do biznesu, czy to poprzez gości wchodzących do Twojej przestrzeni, czy też poprzez pomysły i współpracę obecnych pracowników.

Choć ogromną wagę należy przywiązywać do recepcji, to z pewnością każdy obszar, do którego będą wchodzić goście, powinien być równie ważny. W takim przypadku sale konferencyjne powinny być równie przyjazne i wygodne dla każdego, kto odwiedza biuro, niezależnie od jego charakteru.

Zobacz również